HOME » LIGA HOLENDERSKA » REMIS PSV Z AJAXEM. POWAŻNY URAZ TYTONIA 18.09.2011

Remis PSV z Ajaxem. Poważny uraz Tytonia 18.09.2011

18.09.2011 18:54:48

Posty: 39015 #769112

Przeciwnik Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy PSV Eindhoven zremisował w 6. kolejce holenderskiej Eredivisie na własnym stadionie z AFC Ajax 2-2 (1-1). W 43. minucie zmieniony został bramkarz reprezentacji Polski Przemysław Tytoń.

18 września 2011, 12:30 - Eindhoven (Philips Stadion)
PSV Eindhoven 2-2 AFC Ajax
Tim Matavž 2, Georginio Wijnaldum 55 (k) - Kolbeinn Sigþórsson 45, Dmitrij Bułykin 79

PSV: 21. Przemysław Tytoń (43, 33. Khalid Sinouh) - 2. Stanisław Manolew, 18. Timothy Derijck, 4. Marcelo, 5. Erik Pieters - 10. Georginio Wijnaldum, 6. Kevin Strootman, 7. Ola Toivonen - 11. Jeremain Lens (90, 20. Zakaria Labyad), 9. Tim Matavž, 14. Dries Mertens.

żółte kartki: Georginio Wijnaldum - Eyong Enoh, Jan Vertonghen, Theo Janssen.

sędziował: Björn Kuipers (Oldenzaal).
widzów: 33000.

W 30. minucie fatalnie w polu karnym interweniował Timothy Derijck, który wpadł na Przemysława Tytonia, uderzając go w głowę, kiedy rzucił się, aby złapać piłkę. Polski bramkarz przez kilkanaście minut leżał na boisku, a w końcu został odwieziony do szpitala.

W pierwszym meczu z Legią Holendrzy wygrali w Eindhoven 1-0. Rewanż w Warszawie odbędzie się 30 listopada o 21:05.

źródło: własne