HOME » RUCH CHORZÓW » RUCH CHORZÓW 0-1 LEGIA WARSZAWA 16.10.2011.

Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa 16.10.2011.

16.10.2011 21:46:43

Posty: 39015 #786393
Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1-0 (1-0) po bramce Danijela Ljuboji w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Tym samym klub ze stolicy zakończył fatalną serię meczów w Chorzowie. Legioniści nie wygrali ostatnich pięciu wyjazdowych spotkań z Ruchem, wliczając trzy mecze w Pucharze Polski. Ostatni raz Legia wygrała w Chorzowie z Ruchem niemal trzy lata temu - 21 listopada 2008 roku, kiedy zwyciężyła gospodarzy 1-0.

Pierwsza połowa stała na dość niskim poziomie. Oba zespoły grały bardzo zachowawczo i żaden nie zdecydował się śmielej zaatakować, co poskutkowało bardzo małą liczbą ciekawych sytuacji podbramkowych. W 2. minucie po dobrze rozegranej akcji gospodarzy niecelny strzał sprzed pola karnego oddał Marek Zieńczuk. Osiem minut później padł pierwszy celny strzał. Z dystansu silnie uderzył Michał Żyro, ale Michal Peškovič pewnie złapał piłkę. W 26. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Zieńczuka instynktowny strzał oddał Maciej Jankowski, ale piłka znacznie minęła bramkę. Kwadrans później z rzutu wolnego uderzył Michał Żewłakow, a bramkarz Ruchu nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki. Tuż przed końcem pierwszej połowy goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Żyro z lewej strony Danijel Ljuboja precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Peškoviča.

W drugiej połowie na boisku było nieco ciekawiej. W 54. minucie Zieńczuk uderzył z rzutu wolnego obok słupka. Chwilę potem gospodarze stworzyli sobie najlepszą do tej pory okazję do zdobycia gola. Maciej Jankowski zagrał przed pole karne do Wojciecha Grzyba, który strzelił z woleja tuż obok bramki. W 59. minucie legioniści mogli podwyższyć prowadzenie. Ljuboja podał do Ariela Borysiuka, który strzelił z dystansu w słupek. W 71. minucie Paweł Lisowski uderzył z dystansu obok bramki. W 81. minucie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Paweł Abbott bardzo dobrze zagrał do wbiegającego w pole karne Arkadiusza Piecha, który oddał strzał w stronę dalszego słupka, ale Dušan Kuciak zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Pięć minut później mogło być 2-0 dla gości. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Ljuboji, a ten trafił w stojącego na linii bramkowej Rafała Grzelaka i piłka nie wpadła do siatki. W 88. minucie dobrą okazję do wyrównania miał Abbott, jednak w sytuacji sam na sam z Kuciakiem oddał niecelny strzał.

16 października 2011, 17:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa
Danijel Ljuboja 45

Ruch: 33. Michal Peškovič - 3. Igor Lewczuk, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 20. Marek Szyndrowski - 6. Wojciech Grzyb (66, 8. Jakub Smektała), 31. Paweł Lisowski (79, 19. Rafał Grzelak), 23. Marcin Malinowski, 7. Maciej Jankowski (71, 9. Paweł Abbott), 5. Marek Zieńczuk - 18. Arkadiusz Piech.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 33. Michał Żyro (66, 5. Janusz Gol), 21. Ivica Vrdoljak, 16. Ariel Borysiuk, 32. Miroslav Radović (84, 9. Manú), 31. Maciej Rybus (90, 18. Michał Kucharczyk) - 28. Danijel Ljuboja.

żółte kartki: Szyndrowski, Lisowski, Abbott, Lewczuk - Borysiuk, Gol.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 6500.

źródło: własne