HOME » LEGIA WARSZAWA » LEGIA WARSZAWA 3-1 RAPID BUKARESZT 04.11.2011.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Legia Warszawa 3-1 Rapid Bukareszt 04.11.2011.

Lokalizacja: Polska

Posty: 39015 #796142
Od: 2010-3-24
Obrazek

Legia Warszawa pokonała Rapid Bukareszt 3-1 (0-0) w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Szóstą i siódmą bramkę w siódmym meczu w tych rozgrywkach zdobył Miroslav Radović. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Michał Kucharczyk. Dzięki temu zwycięstwu i remisowi PSV z Hapoelem polska drużyna awansowała do 1/16 finału.

Rapid jako pierwszy przedostał się pod bramkę rywala. W pierwszych dziesięciu minutach Rumuni trzykrotnie egzekwowali rzut rożny. Po jednym z nich Dušan Kuciak zmuszony był do instynktownej interwencji. Chwilę później po wrzutce z rzutu wolnego Cipriana Deaca bramkarz Legii wypiąstkował piłkę przed siebie. Gospodarze odpowiedzieli dwoma strzałami zza pola karnego. Michał Żyro najpierw jednak kopnął nad poprzeczką, a potem, lekkim strzałem po ziemi nie sprawił żadnych kłopotów Virgilowi Drăghii. Kuciak kolejny raz ratował swój zespół w 24. minucie, gdy zablokował będącego kilka metrów od bramki Deaca. Rapid zmuszony był grać w dziesięciu po czerwonej kartce Dana Alexy. Pomocnik gości drugą żółtą kartkę otrzymał po uderzeniu łokciem rywala. W 35. minucie spory błąd popełnił Drăghia, który w niegroźnej sytuacji nie opanował futbolówki we własnym polu karnym, jednak po podaniu od Miroslava Radovicia Danijel Ljuboja nie trafił do opuszczonej bramki. Rapid odpowiedział niecelnym strzałem Ovidiu Herei z rzutu wolnego. W podobnej sytuacji po drugiej stronie boiska lepiej spisał się Maciej Rybus, sprawiając sporo kłopotów rumuńskiemu golkiperowi.

Tuż po wznowieniu gry na prawym skrzydle pokazał się Artur Jędrzejczyk, lecz jego wrzutkę zablokował Vladimir Božović. Kilkadziesiąt sekund później Legia zmarnowała najlepszą do tej pory okazję. Najpierw nieczysto w piłkę trafił Ivica Vrdoljak, ta spadła pod nogi stojącego na szóstym metrze Radovicia, lecz Serb lekko kopnął wprost w ręce Drăghii. Rozgrywający legionistów zrahabilitował się niedługo później. Piłkę z prawego skrzydła wrzucił Maciej Rybus, Jędrzejczyk trafił po strzale głową piłką w słupek, a Radović bez problemu z kilku metrów wepchnął ją do siatki. Rumuni szybko stworzyli sobie kilka doskonałych okazji na wyrównanie. W sytuacji sam na sam ze Ștefanem Grigorie świetnie spisał się jednak Kuciak. W 63. minucie natomiast miał trochę szczęścia, kiedy z woleja mocno uderzał Božović i trafił w poprzeczkę. Goście dopięli swego po dużym błędzie obrony Legii. Niepilnowany w polu karnym Filipe Teixeira spokojnie zdobył bramkę płaskim strzałem w dalszy róg warszawskiej bramki. "Wojskowi" ponownie wyszli na prowadzenie dzięki Radoviciowi. Podobnie, jak przy pierwszej bramce, popisał się celną dobitką, wykorzystując niepewną interwencję bramkarza po wrzutce Rybusa. Przez dziesięć minut podopieczni Macieja Skorży zmuszeni byli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Janusza Gola. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla gospodarzy strzałem po ziemi zdobył Michał Kucharczyk, wykorzystując podanie od Rafała Wolskiego.

3 listopada 2011, 19:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 3-1 Rapid Bukareszt
Miroslav Radović 54, 68, Michał Kucharczyk 90 - Filipe Teixeira 65

Legia: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 31. Maciej Rybus (86, 18. Michał Kucharczyk), 21. Ivica Vrdoljak, 16. Ariel Borysiuk, 32. Miroslav Radović (90, 27. Rafał Wolski), 33. Michał Żyro (63, 5. Janusz Gol) - 28. Danijel Ljuboja.

Rapid: 90. Virgil Drăghia - 2. Rui Duarte, 4. Marcos Antônio, 16. Ovidiu Burcă, 19. Vladimir Božović - 7. Ciprian Deac, 80. Filipe Teixeira, 5. Dan Alexa, 10. Ovidiu Herea (73, 11. Daniel Pancu), 21. Sabrin Sburlea (55, 20. Ștefan Grigorie) - 9. Cássio (29, 8. Nicolae Grigore).

żółte kartki: Jędrzejczyk, Gol, Vrdoljak - Alexa, Božović, Grigore, Rui Duarte.
czerwone kartki: Janusz Gol (80. minuta, za drugą żółtą) - Dan Alexa (26. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Stefan Johannesson (Szwecja).
widzów: 30 786.

30 listopada o 21:05 Legia zagra na własnym obiekcie z PSV. Oba zespoły zapewniły już sobie awans do fazy pucharowej. Mecze 1/16 finału odbędą się 16 i 23 lutego.