HOME » LECH POZNAŃ » LECH POZNAŃ 4-1 JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 16.09.2011........

Lech Poznań 4-1 Jagiellonia Białystok 16.09.2011........

16.09.2011 22:47:20

Posty: 39015 #768235

Jagiellonia Białystok po raz kolejny nie zdołała zdobyć choćby punktu w wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań. "Kolejorz" pokonał białostoczan 4-1 (1-1), przesądzając losy spotkania w drugiej połowie, kiedy zdobył trzy bramki w przeciągu zaledwie siedmiu minut. Trzy gole dla Lecha strzelił Artjoms Rudņevs, który w tym sezonie ma już na koncie 11 trafień. Jeden gol dla gospodarzy padł po odbiciu piłki przez Thiago Rangela. Honorową bramkę dla Jagiellonii zdobył w pierwszej połowie Dawid Plizga.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. W 11. minucie Marciano Bruma popisał się dokładnym dośrodkowaniem w pole karne do Artjomsa Rudņevsa, ale Krzysztof Baran skutecznie interweniował po groźnym strzale głową Łotysza. Chwilę potem po podaniu Rafała Murawskiego Semir Štilić znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jagiellonii, jednak trafił w nogi Barana. W następnych minutach mecz nieco się wyrównał, ale to gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie. Bruma dośrodkował z prawej strony w pole karne, Rudņevs uprzedził Andriusa Skerlę i z kilku metrów posłał piłkę do siatki. To już dziewiąty ligowy gol w tym sezonie łotewskiego napastnika, który w ostatnich dwóch meczach nie zdobył gola. Goście doprowadzili do wyrównania osiem minut później. Alexis Norambuena popisał się bardzo dobrym prostopadłym podaniem do Dawida Plizgi, który wykorzystał sytuację sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim, posyłając piłkę do bramki precyzyjnym strzałem przy dalszym słupku. Był to pierwszy gol Plizgi po transferze do białostockiego klubu. W 37. minucie białostoczanie mogli już prowadzić. Po prostym błędzie Bruma stracił piłkę, przejął ją Ermin Seratlić i wbiegł w pole karne, ale jego strzał zdołał zablokować Hubert Wołąkiewicz i skończyło się tylko na rzucie rożnym dla gości. Po chwili świetną okazję do zdobycia gola mieli lechici. Štilić bardzo dobrze zagrał w pole karne do Mateusza Możdżenia, ale ten uprzedził wychodzącego z bramki Barana, ale posłał piłkę tuż obok słupka.

Początek drugiej połowy był niemrawy w wykonaniu gospodarzy, którzy jednak w porę się przebudzili i w 57. minucie ponownie objęli prowadzenie. Po podaniu Štilicia z rzutu rożnego Siergiej Kriwiec dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Rudņevsa, który głową z kilku metrów zdobył swoją dziesiątą bramkę w T-Mobile Ekstraklasie. Pięć minut później Rudņevs trafił po raz kolejny. Štilić zdecydował się spróbować przelobować Barana z połowy boiska, bramkarz Jagiellonii zdołał sparować piłkę na poprzeczkę, futbolówka wróciła jednak na boisko, gdzie dopadł do niej Rudņevs, który wykorzystał bierną postawę bramkarza gości. Po chwili było już 4-1. Strzał sprzed pola karnego oddał Aleksandyr Tonew, piłka odbiła się jeszcze od Thiago Rangela i całkowicie zmyliła Barana. W 70. minucie szansę na drugą bramkę mieli goście, ale Tomasz Frankowski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez Luisa Henríqueza. Trzy minuty później Baran sparował piłkę na słupek po uderzeniu Kriwca. W 85. minucie Rudņevs miał szansę pokonać Barana po raz czwarty, ale uderzył piłkę głową minimalnie obok słupka.

16 września 2011, 20:30 - Poznań (Stadion Miejski)
Lech Poznań 4-1 Jagiellonia Białystok
Artjoms Rudņevs 24, 57, 62, Thiago Rangel 64 (s) - Dawid Plizga 32

Lech: 27. Krzysztof Kotorowski - 2. Marciano Bruma (46, 35. Marcin Kamiński), 22. Grzegorz Wojtkowiak, 20. Hubert Wołąkiewicz, 25. Luis Henríquez - 14. Semir Štilić, 11. Rafał Murawski, 32. Mateusz Możdżeń (64, 21. Dimitrije Injac), 10. Siergiej Kriwiec, 24. Aleksandyr Tonew (83, 15. Kamil Drygas) - 16. Artjoms Rudņevs.

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 19. Grzegorz Bartczak, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz (84, 30. Vladimír Kukoľ), 22. Rafał Grzyb, 11. Hermes, 6. Dawid Plizga, 16. Luka Pejović (27, 31. Ermin Seratlić) - 21. Tomasz Frankowski (74, 21. Marko Ćetković).

żółte kartki: Bruma, Możdżeń.

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

źródło: własne